250x250

06 paź

Znaki zodiaku a charakter bohaterów cz. 2

Jakimi cechami odznaczają się osoby i bohaterowie spod znaku Wagi, Skorpiona i Strzelca? Każdy znak zodiaku ma bezpośredni wpływ na naszą osobowość. Dlatego również i postacie powinny mieć przypisany swój zodiak. Znaki zodiaku a charakter bohaterów – jak to na siebie wpływa?

Sprawiedliwa Waga

Wewnętrzna (i nie tylko) harmonia. Wyrafinowanie. Dyplomacja. To podstawowe cechy wyróżniające zodiakalną Wagę (23.09-22.10). Wagi to osoby, które za wszelką cenę unikają konfliktów, często są postrzegane jako te, które grają na dwa fronty. Jak rozpoznać Wagę w tłumie? Takie osoby wyróżniają się przede wszystkim elegancją i doskonałą stylizacją. Dodatkowo są niezwykle taktowne i potrafią sobie zjednać prawie każdego człowieka. Ich wadą jest to, że nie potrafią opowiedzieć się po konkretnej stronie, nigdy nie mają jednoznacznego stanowiska. Kobiety Wagi to stylowe osoby, które kwitną na czerwonym dywanie, z kolei mężczyźni to typowi uwodziciele.

Zaborczy Skorpion

Skorpion (23.10-21.11) to znak zodiaku, który cechuje się dużą wnikliwością, intensywnością uczuć, a także skupieniem. Bardzo mocno angażuje się w każde przedsięwzięcie, jakiego się podejmuje. Są to osoby bardzo wytrzymałe, nieustępliwe i zaborcze w związku. Ich psychika wydaje się być ze stali, choć bywa, że ich zazdrość i podejrzliwość doprowadzają do paranoi. Zaletami Skorpionów są: odwaga, analityczne podejście i szybkie podnoszenie się po porażkach. Z kolei podstawową wadą zodiakalnego Skorpiona jest fakt, iż bardzo długo chowa urazę. Bohater-Skorpion raz zraniony przez daną osobę, będzie jej to pamiętał przez długi czas. Do tego ma tendencje do uzależniania innych od siebie. Postać kobieta może być albo delikatną czarodziejską uwodzicielką, albo modliszką. Mężczyzna będzie skrywał się za tajemniczością. Sam nie odkryje swoich uczuć, jednak innych prześwietli na wylot. To doskonały materiał do książkowego genialnego detektywa.

Entuzjastyczny Strzelec

Strzelce (22.11-21.12) to wolne ptaki. Nie lubią ograniczeń, za to kochają przygody. To znaki zodiaku, które ciągle szukają nowych doświadczeń. Uwielbiają zdobywać wiedzę, poszerzać horyzonty, podwyższać swoje kwalifikacje. W stosunku do innych są niezwykle (czasem aż za bardzo) szczere i bezpośrednie. Są bardzo moralne, mają wysokie poczucie sprawiedliwości. Bohater-strzelec to zazwyczaj kawalarz, z którym inne postacie nie będą się nudzić. To on będzie motywował towarzystwo do nowych przygód, odkrywania nieznanego i dobrej zabawy. Z kolei postać kobieca to typowa energetyczna kumpelka, nierzadko intensywnie uprawiająca sport. Po prostu – wulkan energii!

Wytrwały Koziorożec

Nie buja głową w chmurach. Nie uznaje przypadków. Wszystko w jego życiu dzieje się z konkretnego powodu. Koziorożce (22.12-19.01) to osoby, które wyróżniają się bardzo dużym realizmem i stanowczością. Ich główną cechą jest wytrwałość i dyscyplina. Jako postać w książce będzie idealnym, stereotypowym wręcz, żołnierzem lub agentem sił specjalnych. Główną zaletą Koziorożca jest fakt, iż są niezwykle odpowiedzialne i dojrzałe ponad swój wiek. Kierują się rozsądkiem i w swoich działaniach są bardzo konsekwentne. Wady? Dają się omotać sukcesowi i wiecznej pogoni za osiągnięciami. Do tego mogą wydawać się oziębłe czy wręcz bezduszne. Kobieta spod tego znaku to typowa biznes-woman. Poważna, surowa, zimna. Mężczyzna to postać, która jest chłodna, nie poddająca się wzruszeniom.

Niezależny Wodnik

Wodniki (20.01-18.02) to osoby, które nie lubią schematów. Wolność, swoboda, kreatywność – to są ich żywioły. Z reguły są samowystarczalne, to typowi ludzie renesansu. Myślą przyszłościowo, nierzadko tworząc innowacyjne wynalazki. Zaletą postaci Wodnika jest to, że potrafi być bardzo obiektywna, jak też przyjacielska. Wadą jest fakt, iż często popada w ekstrawagancję i stosuje bunt dla samej idei buntu. Bohaterka-wodnik to raczej przyjaciółka niż kobieta życia, jest zbyt niezależna i nieszablonowa. Mężczyzna to typowy genialny wynalazca, z którym nie da się stworzyć trwałego związku.

Marzycielskie Ryby

Ryby (19.02-20.03) to postacie śliskie z natury. Ulegają wpływom, z reguły płyną w kierunku, który bardziej im się opłaca (jak Wąski z „Killera”), zawsze szukając najbezpieczniejszej dla siebie opcji. Trzymają głowę w chmurach, kierują się w życiu intuicją i są mistrzami wytwarzania iluzji na swój temat. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, iż są ofiarne i gotowe do poświeceń. Wada? Często robią z siebie cierpiętników i stawiają się w roli ofiary. Ich zmienność również może doprowadzić do szału. Są także bardzo podatne na uzależnienia od alkoholu czy narkotyków. Kobieta-Ryba jest w stanie poświęcić się dla swojego partnera (czasem zatracając całkowicie siebie), z kolei mężczyzna jest niezwykle oddany.