250x250

08 wrz

Znaki zodiaku a charakter bohaterów cz. 1

Każdy z nas posiada znak zodiaku. Dlaczego zatem bohaterowie książek mają być ich pozbawieni? One determinują charaktery. Inaczej będzie zachowywał się romantyczny i uczuciowy Rak, a inaczej chłodny i zapracowany Koziorożec. Jak znak zodiaku oddziałuje na charakter bohatera?

Przywódczy Baran

Osoby spod znaku Barana (urodzone między 21.03 a 19.04) wyróżniają się silnymi cechami przywódczymi. Zawsze prą naprzód, są szczere (nierzadko do bólu) i nie zważają na konwenanse. Nie są zbyt skomplikowane, często działają pod wpływem impulsu. Bohaterowie posiadający ten znak zodiaku powinni dodatkowo charakteryzować się dynamicznością oraz działaniem bez wahania. W przypadku postaci negatywnych warto podbić takie cechy jak tendencja do agresji, nieostrożność, niecierpliwość i brak taktu. Słowem: postać charyzmatyczna, łatwa do zapamiętania. Idealna jako postać pierwszoplanowa a nawet tytułowa!

Wytrzymały Byk

Znaki zodiaku związane z żywiołem ziemi charakteryzują się nierzadko stałością. Dodatkowo Byki (20.04-22.05) znane są z tego, iż twardo stąpają po ziemi, są niezwykle wytrzymałe, zamożne i zmysłowe. Uwielbiają posiadać, zarówno „ludzi” (przyjaciół, partnerów), jak i rzeczy. Byki to uparciuchy, które bez względu na wszystko chcą doprowadzić swoje plany do końca. Są przy tym bardzo pragmatyczne i rzeczowe. Z drugiej strony bohater-Byk to tak naprawdę osoba dość apatyczna i ograniczona wyłącznie do swojego punktu widzenia. Postacie-kobiety są bardzo zmysłowe, ale jednocześnie zaborcze.

Ciekawskie Bliźnięta

Bohater ma uwielbiać gromadzić i przekazywać informacje? Jeśli planujemy stworzyć taką postać, warto, aby była spod znaku Bliźniąt 23.05-21.06). To niezwykle ciekawskie osoby, które dodatkowo wyróżniają się sprytem i błyskotliwością. Często są odbierane jako chłodne i zdystansowane. Tak naprawdę posiadają dwie twarze – jedna jest zimna jak lód, druga – bardziej otwarta, choć daleko jej do zodiakalnego Raka. Bliźnięta cechują się także dużym obiektywizmem i racjonalnością. Niestety – bardzo łatwo się rozpraszają, mają słomiany zapał a do tego wszystkiego nie do końca rozumieją uczucia. Próbują je racjonalizować a dodatkowo dość łatwo odcinają się od innych ludzi.

Uczuciowy Rak

Raki (osoby urodzone między 22.06 a 22.07) to bardzo emocjonalne, delikatne i uczuciowe jednostki. Dla osób, które nie do końca je znają, mogą wydawać się nieśmiałe. Prawda jednak taka, iż Raki po prostu bardzo łatwo się przywiązują do rzeczy i ludzi. Bohaterowie spod znaku Raka powinni cechować się wysokim poziomem empatii, lecz także nieco kapryśne i nieprzewidywalne. Często, zwłaszcza kobiety, są mało samodzielne, nierzadko zachowujące się jak dziecko. Niemniej jednak osoby-Raki są bardzo rodzinne – idealnie nadają się do archetypów rodziców.

Władczy Lew

Pewność siebie i duma to cechy wyróżniające zodiakalnego Lwa (23.07-23.08). Bohater spod tego znaku zodiaku lubi koncentrować na sobie uwagę innych. Jest próżnym idealistą, nierzadko łatwowiernym. Nie dopuszcza do siebie myśli, iż istnieją ludzie kierujący się złymi intencjami. Do największych zalet Lwów należy zaliczyć optymizm i zdecydowanie, posiadają też spore zdolności organizacyjne. Niestety postać spod znaku Lwa będzie dodatkowo epatować próżnością, egoizmem. Typowa gwiazda, która świat ma u stóp (przynajmniej w swoim mniemaniu). Tego typu bohaterowie to idealne materiały na celebrytów oraz szefów pozostałych postaci.

Uporządkowana Panna
Jeśli planujemy, aby nasz bohater był spod znaku Panny (24.08-22.09) to powinien się on charakteryzować pedantyzmem, krytycyzmem i dużą dbałością o zdrowie. Panny to mistrzynie porządków i bycia fit. Jeśli żywność, to naturalna, nieprzetworzona. Jeśli wygląd, to tylko schludny i bez nadprogramowych kilogramów. Jeśli otoczenie, to perfekcyjnie uporządkowane. Do zalet tego znaku zodiaku należy zaliczyć działanie ukierunkowane na cel. Bywają wnikliwe i uważne, jednak często też drobiazgowe i nietolerancyjne. To osoby, które często mogą mieć fioła na punkcie detali. Jako bohater w powieści to idealny wzór dla postaci pielęgniarki, nauczycielki, naukowca lub rzemieślnika.