250x250

15 gru

Czy pisarz powinien mieć bloga?

Dlaczego warto mieć bloga.

Żyjemy w czasach ludzi niecierpliwych. Coraz mniej czasu poświęcamy na czytanie oraz analizowanie tego co widzimy, szybciej się nudzimy oraz z łatwością przenosimy zainteresowanie gdzieś indziej. W jaki sposób możemy mimo wszystko utrzymać zaciekawienie sobą oraz naszą książką?

Czasy się zmieniły a nasi czytelnicy oczekują od nas stałego kontaktu. Chcą móc przeczytać co myślimy, zobaczyć co mamy do powiedzenia bądź nad czym obecnie pracujemy. W jaki sposób możemy zapewnić im to wszystko oraz czy warto nawet o tym myśleć?

Jednym z najlepszych sposobów na to by komunikować się z czytelnikami jest prowadzenie własnego bloga. Czasy się bardzo zmieniły a blog przestał być odpowiednikiem pamiętnika jakim był 15 – 18 lat temu. Obecnie jest jednym z najlepszych narzędzi pozwalających na kontakt z ludźmi oraz na przekazywanie informacji o naszych przyszłych planach. Jednak jakie konkretnie są korzyści płynące z posiadania własnego bloga dla nas i dla naszych czytelników?

Blog pozwala nam na stały kontakt z naszymi odbiorcami. Pozwala dzielić się pomysłami, przemyśleniami czy też informować o postępach prac nad książką. Jednocześnie stanowi miejsce gdzie czytelnicy będą mogli wchodzić w interakcje ze sobą, poznawać się lepiej a także obcować z lubianym autorem. Ciekawie i systematycznie prowadzony blog może znacząco wpłynąć na samą sprzedaż książki a także na odbiór autora w środowisku swoich fanów.

Coraz więcej osób szuka kontaktu ze swoimi idolami czy ludźmi których podziwiają. Blog obok mediów społecznościowych daje wspaniałą możliwość na to byśmy zbudowali swój wizerunek, pokazali się z ludzkiej strony i nawiązali kontakt z tymi którzy są zaciekawieni naszą pracą.

Dla wielu osób blog jest czymś w rodzaju pamiętnika jednak jest to błędne spojrzenie. Obecnie blogi służą budowaniu wizerunku i relacji z czytelnikami, pomagają budować autorytet i tak należy na mnie patrzeć. Dzięki temu jeszcze przed premierą możemy zainteresować książką czytelników oraz przedstawić im głównych bohaterów, zarys fabuły czy ciekawostki na temat świata powieści.

Tak więc – czy warto prowadzić bloga? Czy pisarz potrzebuje bloga? Wszystko tak naprawdę zależy od tego czy chcemy mówić o naszej pracy i dzielić się nią z innymi jeszcze przed wydaniem. Blog nie jest obowiązkowy ale w czasach gdy self-publishing staje się coraz popularniejszy pisarz sam powinien zadbać o promocję wydawanej książki aletylko od niego zależy w jaki sposób to zrobi. Blog jest świetną metodą promocji o czym przekonały się setki tysięcy ludzi na całym świecie.